ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ

Старосамбірської РДА

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 http://www.president.gov.ua/

Юрчик Петро Ярославович - начальник відділу культури Старосамбірської райдержадміністрації

 Юрчик Петро Ярославович працює на посаді начальника відділу культури Старосамбірської райдержадміністрації з 5 вересня 2011 року.

Петро Юрчик педагогічний шлях почав після закінчення Дрогобицького державного музичного училища ім. Василя Барвінського у 1978 році, з 1982 р. працює завучем Старосамбірської дитячої музичної школи.

За час педагогічної діяльності три учні стали переможцями обласних конкурсів виконавців на музичних інструментах, один вихованець – Боженський Андрій – після перемоги в конкурсі мав можливість позаконкурсного вступу одразу в два навчальні заклади. Вихованці Петра Юрчика у різний час ставали студентами вищих та середніх спеціальних професійних навчальних закладів, після закінчення яких здобували значні досягнення на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах як окремих виконавців, так і у складі квартету баяністів «Гармонія». Понад сто учнів так чи інакше стали причетними до музичного мистецтва завдяки своєму вчителю, половина з них обрали музику справою свого життя, працюючи у різних навчальних закладах на різноманітних посадах.

Петро Юрчик має вагомі здобутки у методичній роботі. Реферати, рекомендації, методики навчання ансамблевої гри стали доброю допомогою викладачам у роботі. Петро Юрчик є співавтором «Програми навчання учнів 1-6 класів дитячих музичних шкіл по класу баяна та акордеона», якою користуються музичні школи України і сьогодні, за що йому присвоєно звання «Викладач-методист»; методичного реферату «Спільна музично-виконавська діяльність у системі спеціальної інструментальної підготовки викладача музичної школи».

Як викладач-виконавець неодноразово приймав участь у різноманітних Всеукраїнських, обласних оглядах-конкурсах викладачів музичних шкіл, де часто ставав переможцем та лауреатом. Постійні сольні виступи на державних, національних та релігійних святах, понад дві сотні виступів за кордоном зібрано у приватну фонотеку, на базі якої випущено аудіо-диск – збірник «Музика мого серця», в який увійшло 22 напопулярніші твори світових класиків в обробці для баяна Петра Юрчика. Наразі готується до випуску другий збірник.

У 1999-2002 працював помічником Народного депутата України Ореста Фурдичка, безпосередньо брав участь в розробці проекту закону «Про статус гірських населених пунктів», з 2004 до 2010працював заступником голови Старосамбірської РДА з гуманітарних питань, де до сфери функціональних обовязків належала галузь культури. Нагороджений двома почесними грамотами голови обласної державної адміністрації, а також почесною Грамотою Міністерства культури України. Успішно поєднує професійну та громадську діяльність – є депутатом двох скликань Старосамбірської районної ради, заступником голови комітету з питань культури. За активного сприяння Петра Юрчика напрацьовано та прийнято програму розвитку туризму, розвитку бібліотечної справи.

З 2011 року працює на посаді начальника відділу культури Старосамбірської РДА. За час роботи збільшено контингент учнів музичних шкіл, що сприяло збільшенню робочих місць, у двох селах – Дністрик і Лопушанка – відкрито Народні доми.

За час роботи у відділ культури на посаді начальника сприяв створенню нових колективів та присвоєнню їм звань «Народний»: камерного хору «Реприза», драматичного колективу Хирівського Народного дому, сімейного ансамблю «Струни серця», етнографічного колективу «Моцні бойки», квартету «Заспів», фольклорно-етнографічного  гурту «Надвечіря».

З ініціативи чи активної підтримки П.Юрчика Старосамбірщина збагатилася багатьма районними, міжрайонними, регіональними та міжнародними фольклорними, мистецькими, естрадними фестивалями, оглядами, конкурсами: Міжнародний мистецький фестиваль регіональної культури «Карпатія», Європейські Дні Добросусідства Нижанковичі-Мальговичі «Кордон-480», регіональний фестиваль української естрадної пісні «Пісенні джерела Прикарпаття», міжрайонний огляд-конкурс народно-інструментальної музики «Мелодії бойківського двору», міжрайонні огляди-конкурси хорових колективів, присвячені Т.Шевченку, М.Колессі, Є.Козаку, М.Лисенку, акція етнофесту «Креси Карпат» «Запусти у Лютовиськах», благодійна акція «Батьківський сад», благодійна акція «Отчий ліс», районний фестиваль хорових колективів духовної пісні ім. Михайла Вербицького.

Народні та аматорські колективи району також беруть участь Всесвітніх Бойківських Фестинах, міжнародних фестивалях, що відбуваються у Республіці Польща (м.Колбушова) та Словаччині (м.Гіралтовце), обласному святі зимового фольклору «Ой, радуйся земле» (м.Трускавець), Міжнародному фестивалі мистецтва «Фортмісія» (Мостиський район), регіональному огляді-конкурсі хореографічних колективів «Свитязівські притупи» (м.Сокаль), обласному фестивалі-конкурсі фольклорних та сімейних колективів «З народної криниці» (м.Львів), обласному огляді-конкурсі театральних колективів «Театральне Надбужжя» (м.Дрогобич), літературно-мистецькому святі «Я син народа, що вгору йде», присвячене І.Франку (Державний історико-культурний заповідник, с.Нагуєвичі).

До сфери зацікавлення Петра Юрчика належить і туристична галузь. Підготував програму розвитку туризму, якою, зокрема, започатковано зелений агротуризм, що дало змогу суттєво пожвавити економіку гірського району та підняти Старосамбірщину як туристично-привабливий регіон. Так, ще в 2007 році започатковано випуск рекламної продукції, що репрезентує Старосамбірщину ще й як край з величезним туристичним потенціалом: буклети «Старосамбірщина запрошує до себе в гості», «Туристичними шляхами Старосамбірщини», каталог «Туристична Старосамбірщина», рекламних вимпелів, значків та інше.

Пропагуючи здоровий спосіб життя та активний відпочинок, за участю Петра Юрчика започатковано нові веломаршрути «Гірськими стежками Старосамбірщини» та «На г.Діл», присвячений Кирилу Осьмаку, першому Президенту УГВР.

Багатолітній керівник Народного квартету «Заспів».

Записав аудіоальбом «Музика мого серця» як баяніст-віртуоз.

Петро Ярославович звертає увагу на всі ділянки роботи культурної  галузі: науково-методичну, господарську, кадрову. Як безпосередній керівник  та депутат районної ради останніх двох скликань на усіх рівнях влади  відстоює інтереси Народних домів, бібліотек-філій, музичних шкіл, мистецьких колективів.