ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ

Старосамбірської РДА

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 http://www.president.gov.ua/

З Днем Незалежності тебе, Україно!

 

22 річниця з Дня Незалежності України відгукнулась у серцях хирівчан триголоссям церковного, державного і культурно-просвітницького дзвонів. У містечку зустріли цей день молитовно з ранкової Божественної літургії, а самі урочистості розпочались на центральній площі о 16 годині з молебну до Пресвятої Богородиці. Незважаючи на те, що це суботній день, людей зібралось багато. Серед них були і хирівчани, і гості міста, а також туристи з сусідньої Польщі, які зупинились, залюбувавшись дійством.Коли відлунав церковний дзвін, почувся передзвоном державний – гімн України – у виконанні духового оркестру Народного дому м. Хирова. Ведучі проголосили відкриття урочистого мітингу.


 

Зі словами привітання до хирівчан звернулись міський голова – Іван Голубець, представники районного держапарату – заступник голови Старосамбірської райдержадміністрації В. Стрижак і голова Старосамбірської райради О. Бонк, а також учнівські колективи Хирівських середньої загальноосвітньої школи та школи-інтернату ім. Владики Хоми, вчитель історії Олександр Дорошенко, вихованці міського дитсадка, а також активісти Хирівської міської лікарні. Заключне слово виголосив член угруповання українських націоналістів – Мирон Коваль. З уст ведучих лунали вірші, з уст доповідачів – вітання, з уст усіх присутніх – святе гасло «Слава Україні!» – «Героям слава!». Після закінчення мітингу, усіх запросили на концерт у приміщення Народного дому, однак на площі ще довго лунали прекрасні твори у виконанні духового оркестру під гучні оплески вдячних людей.

 

Культурно-просвітницький дзвін озвався музикою сердець Державного ансамблю пісні та танцю «Верховина», який прибув на запрошення директора Народного дому м. Хирова – Андрія Бербиха. Ейфорія вокально-хореографічного мистецтва запанувала в залі з перших хвилин дійства. Пісня і танець немов сплелись у казковій діаді, заполонивши серця хирівчан магією народного мистецтва і таланту. Вже вкотре переконуємось, що лише українська земля родить таких велетнів духу і хисту.

Після закінчення концерту всі присутні заспівали «Многая літа» – таланту, культурі, мові, пісні і державі. А всі, кого музика збадьорила до танцю і співу, мали змогу потрапити на масові гуляння, а також покуштувати смачної кулеші, яку завчасно приготували представники українського козацтва м. Хирова.

Чергову річницю з Дня Незалежності України хирівчани святкували щиро, з піднесенням і гордістю, бо незважаючи на всі труднощі у житті нашої молодої держави, справжні її діти вірять, що наша сила – в єдності, в культурі і пісні, в таланті, які подаровані нам Божою благодаттю.