ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ

Старосамбірської РДА

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 http://www.president.gov.ua/

ПІДНЯТИ ПРАПОР – ТО ЩЕ НЕ СВОБОДА!

Задум оживити навіть найвіддаленіші куточки району далеко не новий, але його реалізація йшла з перемінним успіхом. Цьогорічна ініціатива організувати заходи районного значення у певних населених пунктах жваво обговорювалась у середовищі відділу культури за участю профільного заступника. У результаті вирішено: кожне державне, національне чи районне свято матиме своєрідний епіцентр. І почесна місія започаткувати добру традицію випала талановитим горянам зі села Тур’є.

 

9 березня – день особливий. Вся Україна низько схиляє голову перед талантом та непереоціненним значенням Тараса Шевченка. Поет, художник, філософ – продовжувати можна ще довго, бо грані діяльності Шевченка не обмежуються чимось лише мистецьким, а завжди охоплюють і державотворчий аспект.

Народний дім села Тур’є заповнений до останнього місця. Учні місцевої школи спільно з учителями підготували багату, змістовну та цікаву програму, яку завдяки багаторазовим репетиціям та шліфуванням акторської майстерності зуміли чудово виконати на сцені. Уривки Шевченкових поезій, сценізації творів, елементи хореографії та вокалу створили цілісну картину найважливіших віх життя поета, а також закцентували увагу присутніх на найважливіших моментах Тарасових настанов для нащадків.

За задумом Галини Стадник і Людмили Яворської, директорів Народних домів Тур'є і Топільниці, та Марії Поляниці, вчителя школи та головного режисера свята, до виступу було залучено не лише учнів, але й місцеву знаменитість, письменницю Ольгу Яворську, а також широке коло сільських аматорів сцени. Так, зокрема, вельми показовим і символічним було те, що на сцені виступали учасники від 7 до 80 років, причому кожен мав вдало підібрану роль, яку, до речі, і виконав чудово. Адже спільно, усією громадою, з допомогою сусідніх Топільниці та Недільної, бібліотечних працівників та педагогів захід вдався. Крім основної мети – відзначення 199-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та спільного осмислення його ролі в українському державотворенні – досягнуто й іншу: дано потужний імпульс місцевій громаді, яка відчула себе потрібною, здатною на творення серйозних та відповідальних кроків.

Присутні на святі у Тур’є Володимир Мисів, сільський голова, Зіновій Кутельмах, заступник голови райдержадміністрації, Петро Юрчик, начальник відділу культури та Орест Бонк, голова Старосамбірської районної ради у словах-привітаннях ще раз підтвердили значимість місцевої громади, їх здатність до самоорганізації, адже завжди треба бути готовим до того, щоб «…громадою обух сталить та добре вигострить сокиру».

Віриться, що шевченківські дні не пройдуть лише як свято, адже бунтівний дух поета, його революційність і сьогодні лякає ворогів (як отого чиновника у Моринцях), а патріотів кличе до виконання його заповітів. На завершення дійства у Тур’є прозвучали такі слова: «Підняти прапор – то ще не свобода!» Дуже символічно та актуально, бо, як відомо, лиш червоно-чорний прапор боротьби веде під синьо-жовтий стяг свободи!