ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ

Старосамбірської РДА

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 http://www.president.gov.ua/

Літературно-мистецький марафон «Йдемо на сповідь до Тараса» у с. Міженець

 Останнього дня лютого 2014 року у селі Міженець пройшов літературно-мистецький марафон « Йдемо на сповідь до Тараса». Кроваві події майдану зобов'язували нас двічі переносити дійство. Але слово Кобзаря актуальне у мирні дні і в час боротьби… Бо Т. Шевченко завжди є і буде святою живильною іскрою любові Божої.

     Біля пам'ятника Т. Г. Шевченку на фоні мелодії пісні « Шлях до Тараса» звучить вірш «Великому сину України Тарасу Шевченкові» ( В. Ковалик). Після виконання славня  України отець Ігор прочитав молитву за Україну і на фоні мелодії  пісні « На високій дуже кручі» представники різних організацій поклали квіти до підніжжя пам'ятника.

 

Хор НД « Просвіта» та школярів виконав « Заповіт». Сільський голова              В. Брицький запросив усіх присутніх у зал Народного Дому , де розпочав марафон із вшанування Небесної Сотні.

     Пісня про Міженець відкрила сторінку історії творення пам'ятника Великому Кобзарю (cкульптор Б. С. Романець) та погруддя Шевченкові (скульптор В. П. Одрихівський).

      Колишній учень нашої школи, випускник одного з перших випусків, гість марафону , п.Б.Масик пригадав, як працюючи бухгалтером скульптурної фабрики, подарував погруддя рідній школі , а згодом сприяв у виготовленні скульптури , яка належить , за словами Р. Теліпського, до дуже цінних скульптур у світі.

      Г.М. Курило , колишній учитель української мови та літератури,тоді голова Товариства української мови , розповіла про процес творення пам'ятника у 6-ті роковини нашої Незалежності, який розпочався у 1991 році з Різдвяного вертепу та зустрічі з письменником Р. Іваничуком.

                              « Тобі, Тарасе, в дар приносять

                               Дівчата вишитий рушник…-

проголосили  зі сцени школярки, демонструючи вишивку « Нащадки НВК          о. І.Могильницького с. Міженець – Кобзареві.»

      Презентуючи свою останню збірку « Разом з Тарасом до Тараса», гостя марафону , поетеса нашого краю, М. А. Прокопець звернулася до присутніх словами своєї поезії.

       Змістовний сценарій, підготовлений І. М. Лапицькою, за віршами М. А Прокопець (збірка «Разом з Тарасом  до Тараса») переплітався піснями у виконанні учнівського хору (художній керівник Біда Л. М.), хору НД  «Просвіта»(художній керівник Гнатик І.), чоловічого , жіночого та дитячого вокальних ансамблів, солістів І. Книшика, І. Гнатика, Л. Лескович, Д. Кікінчук та школярок О. Яворської, Т. Роман. Ведучою марафону була І. М. Лапицька.