ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ

Старосамбірської РДА

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 http://www.president.gov.ua/

Бандура - історичний та культурний символ української народної музики

Мабуть немає більш таємничого, загадкового і самобутнього музичного інструменту ніж українська бандура. І цьому доказом став концерт класу викладача Смолінської Р.В. «Озовися пісне, струнами бандури», який відбувся в травні у Добромильській дитячій музичній школі.
Програма заходу була насиченою.  Мистецтво бандури для глядача відкрилося, як в  напрямах народного традиційного, академічного так і сучасного. Виступ учнів Добромильської ДМШ справив незабутнє враження й подарував естетичне задоволення всім, кому пощастило потрапити на цей незвичайний концерт. Учні продемонстрували не тільки природнє обдарування, а й набутий професіоналізм і прагнення сказати своє оригінальне слово в українському мистецтві. На концерті виконувалась етнічна та класична музика різних часів і жанрів. Завдяки  артистичній грі, привабливій подачі своїх музичних номерів учням  вдалося здивувати глядачів, як давній інструмент стає водночас сучасним, а гра на бандурі стає видовищем, вартим особливої уваги.
Саме такі заходи  розширюють наше уявлення про бандуру, демонструють широкі можливості національного інструмента і його перспективи в сучасному музичному мистецтві. Мета концерту - підтримка обдарованих дітей та популяризація бандурного мистецтва, залучення до класу учнів-бандуристів нової учнівської молоді.
Учні класу бандури мають свої здобутки і визнання. Яскравим свідоцтвом виховання національно свідомої молоді стало нагородження дипломом з відзнакою учениці ІІІ класу Піхоцької Андріани на ІІІ-му Всеукраїнському конкурсі виконавців на народних, струнних, духових та ударних інструментах імені Анатолія Онуфрієнка.
Плекаючи музичне мистецтво, викладачі Добромильської ДМШ працюють в напрямку духовного виховання молоді на традиціях національної культури.  Адже діти - наше майбутнє, і те, як ми виховаємо їх сьогодні, чи допоможемо реалізувати талант, знайти своє призначення в цьому житті, визначить завтрашній день нашої країни.Ірина Ісак, викладач Добромильської ДМШ