ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ

Старосамбірської РДА

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 http://www.president.gov.ua/

Добромильська Дитяча музична школа: історія створення

У 1963 р. була створена  Старосамбірська музична школа. Згодом почали створюватися її філії. Одна з таких філій у 1968р.  була у м. Добромиль чисельністю 60 учнів. Уроки проводилися у приміщенні Народного дому на 1-му та 2-му поверсі та в загальноосвітній середній школі.
Рішенням сесії районної ради у 1973р.була офіційно створена Добромильська дитяча музична школа чисельністю 180 учнів. Приміщення,  в якому на даний час знаходиться музична школа, попередньо належало автошколі, яка отримала його при реорганізації прикордонних військ, а згодом була перенесена в приміщення прикордонної застави.
Першим директором музичної школи був Орест Михайлович Кузм'як, завучем - Орест Михайлович Жук.

У 1988-му році директором школи став Гик Рішард Михайлович, а з 2009-го року посаду директора Добромильської ДМШ обійняв  молодий музикант, педагог, керівник народного духового оркестру  – Ігор Володимирович Піхо (на фото).

З перших днів роботи новий директор активно зайнявся покращенням матеріальних умов та господарства в музичній школі.
Згодом в приміщенні школи були замінені вікна і двері, частково зроблений  капітальний ремонт будівлі та зведена огорожа. Придбано також сучасний комп’ютер, копіювальний пристрій, крісла, пюпітри та інший необхідний інвентар.
На даний час у Добромильській музичній школі навчається 165 учнів, працює 21 досвідчений педагог. Педагоги-музиканти із задоволенням передають набутий роками досвід своїм вихованцям. Свій фаховий рівень вони підвищують регулярною участю в  обласних семінарах та курсах підвищення кваліфікації. Викладачі музичної школи є також активними учасниками  різноманітних самодіяльних колективів, у тому числі і Народних. Крім педагогів в музичній школі працює адмін–персонал у складі: директор, секретар-діловод, настроювач музичних інструментів, електрик та 2 прибиральники.
Учні школи беруть участь  у різноманітних обласних, районних та Всеукраїнських конкурсах, на яких неодноразово займали призові місця.

На даний час ведеться робота над створенням оркестру народних інструментів.
Єдина філія Добромильської музичної школи знаходиться у м. Хирів, де навчається 65 учнів і працює 6 викладачів. Кожного року школа проводить звітній концерт, на якому виступають її найуспішніші учні та викладачі.
У школі на сьогоднішній день функціонують: народний, духовий, фортепіанний, струнний та теоретичний відділи. Викладацький склад Добромильської музичної школи - талановиті люди , які знають і люблять свою справу. Завдяки їх повсякденній праці наш світ наповнюється гармонією. Кожен з них є творчою особистістю, а всі разом вони створили колектив, який навчає дітей прекрасного та вічного – музики. Найкращою подякою для викладачів є високі досягнення  та перемоги їх учнів.

Музична школа є закладом, де діти проводять найбільшу частину свого вільного часу і отримують естетичне, культурне та мистецьке виховання.